Van Stockum’s Veilingen B.V. is één der oudste Nederlandse veilinghuizen, sinds 1833 gespecialiseerd in boek-, prent-, antiek- en muntveilingen.
Vanaf 1 februari 2016 worden de veilingen van Van Stockum’s Veilingen B.V. gehouden in het pand en in samenwerking met het Venduehuis der Notarissen te ‘s-Gravenhage.

Resultaten Prenten- en Boekenveiling november 2017

Bekijk hier het aanbod van de aftersales

Op onze succesvol verlopen boeken- en prentenveiling van Van Stockum’s Veilingen heeft een aantal kavels verrassende resultaten behaald.

Een originele foto van Albert Einstein, met een gesigneerde opdracht aan de bevriende Hongaarse arts János Plesch (1878-1957), bracht € 7.740 op (richtprijs € 500-1.000). Een prachtig geïllustreerd werk van de Australische ornitholoog William Legge (1841-1918) over de vogels van Ceylon (uitgegeven tussen 1878 en 1880) bracht € 5.418 op (richtprijs € 1.800-2.200).

Een fraai album met circa 50 foto’s van Indonesië, genomen omstreeks 1900, werd verkocht voor € 1.935 (richtprijs € 200-300). Bij de antieke boeken ging een zeldzame Nederlandse atlas met 167 oudtijds handgekleurde gegraveerde kaarten (omstreeks 1714 in Leiden uitgegeven door de Nederlandse cartograaf en drukker Pieter van der Aa) weg voor € 19.350 (richtprijs € 7.000-9.000). Een Frans botanisch werk uit 1820, geïllustreerd met 52 handgekleurde gravures van bloemen, werd eveneens afgeslagen op € 19.350 (richtprijs € 3.000-5.000).

Een bijzondere Nederlandse Statenbijbel uit 1664, voorzien van achttiende-eeuwse zilveren sloten van de Rotterdamse zilversmid Cornelis van der Kaa, bracht € 3.225 op (richtprijs € 500-700). Bij de afdeling prenten bracht een litho van M.C. Escher uit 1950 € 3.225 op (richtprijs € 2.000-3.000) en een ets van Rembrandt uit 1642 € 2.838 (richtprijs € 1.500-2.500).

Een aquarel uit 1906 van de Duitse kunstenaar Andreas Carl Sommer (1864-1953), met een fraai gezicht op de Lange Poten in Den Haag, bracht € 1.419 op (richtprijs € 300-500). Een uiterst zeldzame gravure met daarop afgebeeld een wereldkaart, omstreeks 1705 in Haarlem uitgegeven door de Nederlandse prentmaker Ambrosius Schevenhuysen, bracht € 14.190 op (richtprijs € 7.000-9.000).

On Wednesday 29th November Van Stockum’s Veilingen will be offering a collection of original drawings and prints by the German artists Max Slevogt (1868-1932) and Emil Orlik (1870-1932). This collection was formed by János Oscar Plesch (1878-1957), a well-known Jewish-Hungarian physician and cardiologist. He was a close friend of Albert Einstein, Emil Orlik and Max Slevogt.

In 1923 Slevogt painted his portrait and in 1928 he painted a group-portrait of the Plesch-family (nowadays in the collection of the Jewish Museum in Berlin).

In his autobiography “Janos, the Story of a Doctor” (London, Gollancz, 1948) Plesch provides first-hand information about these long-standing friendships.

Resultaten Prenten- en boekenveiling mei 2017

Bekijk hier de resultaten van de Prenten- en boekenveiling mei 2017

Bekijk resultaten