De bedrijfsactiviteiten van Van Stockum’s Veilingen B.V. zijn inmiddels volledig overgenomen door het Venduehuis der Notarissen te ’s-Gravenhage, Nobelstraat 5 te Den Haag.
Jaap van Eesteren blijft als vanouds uw contactpersoon voor de boeken- en prentenveilingen.
De catalogi zijn vanaf heden terug te vinden op www.venduehuis.com.

Boeken- en Prentenveiling november 2018

Bekijk hier de catalogus van de Autumn Auction 2018.
Rechtsboven kunt u de Boeken en Prenten categorieën selecteren.

Boeken- en prenten veiling: donderdag 22 november 2018 19.00 uur

Kijkdagen:
Vrijdag 16 november: 10.00 – 16.00 uur
Zaterdag 17 november 10.00 – 16.00 uur
Zondag 18 november 10.00 – 16.00 uur
Maandag 19  november 10.00 – 16.00 uur

Resultaten Prenten- en Boekenveiling november 2017

Op onze succesvol verlopen boeken- en prentenveiling van Van Stockum’s Veilingen heeft een aantal kavels verrassende resultaten behaald.

Een originele foto van Albert Einstein, met een gesigneerde opdracht aan de bevriende Hongaarse arts János Plesch (1878-1957), bracht € 7.740 op (richtprijs € 500-1.000). Een prachtig geïllustreerd werk van de Australische ornitholoog William Legge (1841-1918) over de vogels van Ceylon (uitgegeven tussen 1878 en 1880) bracht € 5.418 op (richtprijs € 1.800-2.200).

Een fraai album met circa 50 foto’s van Indonesië, genomen omstreeks 1900, werd verkocht voor € 1.935 (richtprijs € 200-300). Bij de antieke boeken ging een zeldzame Nederlandse atlas met 167 oudtijds handgekleurde gegraveerde kaarten (omstreeks 1714 in Leiden uitgegeven door de Nederlandse cartograaf en drukker Pieter van der Aa) weg voor € 19.350 (richtprijs € 7.000-9.000). Een Frans botanisch werk uit 1820, geïllustreerd met 52 handgekleurde gravures van bloemen, werd eveneens afgeslagen op € 19.350 (richtprijs € 3.000-5.000).

Een bijzondere Nederlandse Statenbijbel uit 1664, voorzien van achttiende-eeuwse zilveren sloten van de Rotterdamse zilversmid Cornelis van der Kaa, bracht € 3.225 op (richtprijs € 500-700). Bij de afdeling prenten bracht een litho van M.C. Escher uit 1950 € 3.225 op (richtprijs € 2.000-3.000) en een ets van Rembrandt uit 1642 € 2.838 (richtprijs € 1.500-2.500).

Een aquarel uit 1906 van de Duitse kunstenaar Andreas Carl Sommer (1864-1953), met een fraai gezicht op de Lange Poten in Den Haag, bracht € 1.419 op (richtprijs € 300-500). Een uiterst zeldzame gravure met daarop afgebeeld een wereldkaart, omstreeks 1705 in Haarlem uitgegeven door de Nederlandse prentmaker Ambrosius Schevenhuysen, bracht € 14.190 op (richtprijs € 7.000-9.000).

Veilingkavel Van Stockum’s Veilingen nu gepresenteerd als topstuk op de homepage van de Koninklijke Bibliotheek.

De Koninklijke Bibliotheek kocht de bundel: ‘Stirpivm insignium nobilitatis, een album amicorum voor jongelui’ op 23 mei 2017 bij het Haagse veilinghuis Van Stockum.

Lees meer over deze bundel en bekijk het topstuk online. Klik op onderstaande link om het persbericht op de website van de Koninklijke Bibliotheek te bekijken.

Koninklijke Bibliotheek – Stirpivm insignium nobilitatis

Resultaten Prenten- en boekenveiling mei 2017

Bekijk hier de resultaten van de Prenten- en boekenveiling mei 2017

Bekijk resultaten